iliski-danismanligi-ankara

İlişki Danışmanlığı Ankara

iliski-danismanligi-ankara
İliski-danismanligi-ankara

İlişki uzmanı daha sağlıklı mutlu ilişkiler için size destek oluyoruz !

Günümüzün en büyük problemlerinden biri şüphesiz iletişim eksikliğidir. Bu eksiklik hayatın çeşitli yerlerinde karşımıza çıkabileceği gibi duygusal yönden bizi en çok yıpratan biçimi de sevgili veya eşler arasında olan problemlerdir.

İlişki Uzmanlığı ve Danışmanlığı Ankara

Sağlıklı bir iletişim ile çözülemeyecek problem yoktur. Ancak sağlıklı bir iletişim kurmak o kadar da kolay olmayabilir. Sağlıklı iletişimin temel prensibi ise sağlam bir ilişkiden geçmektedir. Çiftlerin karşılıklı olarak birbirlerine güvendikleri, saygı ve sadakatin olduğu bir ilişki sağlıklı bir ilişkidir.

Her ne kadar sağlam temeller üzerine kurulsa da zaman zaman ilişkiler yıpranabilir. Çok önemli veya hayli basit sebeplerle ilişki sınanabilir. Bu tür durumlarda iletişim kurmak zorlaşabilir ve basit çözümler bile inanılmaz bir külfet olarak görülebilir. Bu noktada çiftlerin elinden bir şey gelmiyorsa profesyonel destek almaları gerekebilir.

Psikolojik danışmanlık hizmetlerinin temel branşlarından olan çift danışmanlığı çıkmaza giren ilişkiler için en ideal çözüm yoldur. Evliler, evlenmek üzere olanlar veya sevgililer çift danışmanlığı ile ilişkilerine sağlam bir perçin vurabilirler.

Çiftler arasında alınacak kararlardan yer değiştirmeye kadar, hastalıklar, travmalar, iletişim problemleri, kayıplar ve daha bir çok psikolojik rahatsızlık çift danışmanlığı ile ele alınabilir. İlişkiye engel olan, iletişimi zayıflatan tüm sebepler danışmanlar eşliğinde ortaya çıkarılır ve ortak bir payda bulunarak giderilir. Çift danışmanı gözle görülür ilerlemenin en net olduğu terapi çeşitlerinden biridir.

İlişki Danışmanlığı Ankara

Peki kimler ilişki danışmanlığı için bir profesyonele danışmalıdır? Her zaman yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunda psikolojik destek almak gerektiği gibi bir yanılgı vardır. Bunun aksine çiftlerin her ikisini de mutlu eden durumlarda dahi psikolojik destek alınabilir. Örneğin dünyaya bir çocuk getirme konusunda ilişki danışmanlığı, çok fayda sağlayabilecek bir destektir. Hamilelik sürecinden çocuk bakımına, sorumluluk paylaşımından, doğum sonrasına kadar bir çok konu uzman bir danışman eşliğinde çok daha net ve anlaşılır şekilde çiftler arasında çözülebilir.

Bunun dışında ilişkiyi her iki tarafında istediği ancak iletişimin sağlanamadığı durumlarda ilişki danışmanlığı ideal çözümler sunar. Bitmek üzere olan ilişkilerde de ilişki danışmanlığı, temelleri sağlamlaştırarak ilişkiyi ayakta tutmanın yolunu gösterebilir. Boşanma durumunda dahi her ne kadar üzücü bir durum olsa da çiftlerin en az hasarla ayrılabilecekleri yol ve yöntemler çift danışmanlığı ve ilişki danışmanlığından geçmektedir.

Mutlu Sağlıklı İlişki İçin;

Bunun dışında ilişkiyi her iki tarafında istediği ancak iletişimin sağlanamadığı durumlarda ilişki danışmanlığı ideal çözümler sunar. Bitmek üzere olan ilişkilerde de ilişki danışmanlığı, temelleri sağlamlaştırarak ilişkiyi ayakta tutmanın yolunu gösterebilir. Boşanma durumunda dahi her ne kadar üzücü bir durum olsa da çiftlerin en az hasarla ayrılabilecekleri yol ve yöntemler ilişki danışmanlığından geçmektedir.

ANKARA İLİŞKİ DANIŞMANLIĞI İÇİN AİLE DANIŞMANI

İşte bu noktada; Ankara Kızılay’da bulunan  Doç.Dr. Cemil Çelik’in Özel Muayenehanesinde Uluslararası Çiftlerle Şema Terapi Eğitimini almış Aile Danışmanı Anila Çelik siz danışanlarına İLİŞKİ sorunları ile ilgili danışmanlık hizmeti vermektedir.