Evlilikte / İlişkide Sadakatsizlik – Aldatma

evlilikte-ilişkide-sadakatsizlik-aldatma
evlilikte-ilişkide-sadakatsizlik-aldatma

Evlilikte / İlişkide Sadakatsizlik – Aldatma

Evli insanların birbirine olan sevgisi ve de saygısının yanında sadakati de olması gerektiğinden evlilikte sadakatsizlik neden olur? Konusunda kişilerin hassas olması gerekir. Yani bir ilişki içerisinde kişilerin özellikle de evlilikte birbirlerine karşı saygısının ve de sevgisinin olması son derece önemlidir. Bununla birlikte bir de sadakatli olmak ve de kişilerin birbirini aldatmaması da son derece önem arz eder. Kişilerin sadakatsizlik ve aldatma durumlarında bazı nedenlerin olduğunu belirtmekte fayda vardır.

Evlilikte ilişkide ortaya çıkabilecek olan sadakatsizlik ve de aldatmalar belirli nedenlerle ve de kişilerin beklentileri ile de doğru orantılı olabilir. Bireysel ya da ilişkisel olarak bazı durumlar neticesinde kişilerin birbirini aldatması ya da sadakatsizlik yaşanması söz konusudur. Bu durumda kişilerin aldatma ya da sadakatsizlik nedenlerini bilmesi ve bu şekilde ilişkilerine yön vermesi gerekmektedir. Kişiler için tehdit oluşturmakta olan bu nedenle ise şunlardır:

  1. Karşılanmayan İhtiyaçlar

Aldatma ya da sadakatsizlik sebepleri nelerdir? Konusunda kişiler için ilk nedenlerden ve de bahanelerden biri karşılanmayan ihtiyaçlardır. Kişilerin ilişki sürecinde ihtiyacının karşılanmaması durumunda ise kişiler birbirlerini aldatabilmekte ve de sadakatsizlikle karşılaşılmaktadır. Çiftlerin birbirlerini yetersiz görmesi de aldatmanın diğer sebeplerindedir. Yani eşlerin birbirlerini iyi şekilde anlamaması ve de ihtiyaçlarını karşılamaması aldatma ya da sadakatsizliğe neden olur.

  1. Sorunların Ele Alınmaması

Evlilikte kişiler arasında ortaya çıkan sorunların en önemli nedenlerinden biri de sorunların doğrudan en iyi şekilde tüm detayları ile ele alınmamasıdır. Bu nedenle de kişilerin en iyi şekilde iletişim kurup sağlıklı şekilde ilişkilerini geliştirebilmeleri için ilk olarak tüm sorunları ele almalarında fayda vardır. Sorunların özümleye çalışılmasından kaçınmak, en iyi şekilde iletişim kurmak evliliğe bağlılık için en önemli detaylardan biridir.

İlk olarak sorunun çözülmemesi halinde kişiler artık anlamayacaklarını düşünerek sorunların da büyümemesini sağlamak adına sorunları örtmektedir. Ancak bu çok yanlış olan bir tutum ve de davranış olduğundan kişiler bundan vazgeçip derhal sorunları çözmeye ve de sorunları uzatmamaya çalışmalıdır. Bu sayede kişilerin birbirlerinden daha fazla soğumaması ve de sorunlarında uzatılmaması sayesinde herhangi bir olumsuz durum oluşmamaktadır. Evlilikte iletişim önemli mi? konusunda en önemli maddelerden biri olduğunu belirtmekte fayda vardır.

  1. Mutsuzluk – Memnuniyetsizlik

Evliliklerde cinsel ya da duygusal olarak kişilerin birbirlerine karşı memnuniyetsiz ya da mutsuz şekilde davranmaları da sadakatsizlik ve de aldatma nedenlerindendir. Bu nedenle kişiler duygusal olarak birbirlerini tatmin ederek ve de cinsel hayat önem vererek bu memnuniyetsizlik ya da mutsuzluğu ortadan kaldırmalıdır. Bu şekilde özen gösterilip titizlikle birbirlerine davranmaları halinde aldatma ya da mutsuzluk sorunları ortadan kalkmaktadır. Evlilikte nasıl mutlu olunur? konusunda ise bu iki unsura dikkat etmekte fayda vardır.

  1. Takdir Edilmemek

Değersiz hissetmek ya da ihmal edilmek her iki taraf için de olumsuz bir durum olmasından kaynaklı aldatmalara ya da sadakatsizliklere yol açmaktadır. Bu nedenle kişilerin birbirlerini her türlü iş ya da önemli sonuç alması halinde takdir etmesi ve de gurur duyması gerekmektedir. bu sayede kişilerin en iyi şekilde birbirlerini tatmin etmesi ve de değerlenin daha da çoğalmasını sağlaması mümkün olur.

  1. Bağlılık Eksikliği

İlişkilerini ya da evliliklerini tam olarak sahiplenmeyen ya da eşlerini tamamen benimsemeyen kişiler arasında daha çok bağlılık sorunu oluşur. Bu bağlılık sonucunda da kişilerin aldatma ya da sadakatsizlik gibi durumlarla karşılaşması söz konusu olur. Her zaman için sadakate ve de bağlılığa önem vermek aldatılmamak için yapılması gerekenler iyi şekilde bilinmelidir.

  1. Rutinleşme

Evliliklerinin ve de ilişkilerinin rutin hale geldiğini düşünmekte olan kişilerin derhal daha aktif ve de alışılmışın dışında aktiviteler yapılmasında fayda vardır. Ancak bu şekilde kişilerin rutinden kurtulup daha hareketli ve de eğlenceli keyifli bir zaman geçirmesi mümkün olur. Kişilerin evliliği canlandırmak için girdiği yollar ve seçtiği yanlış kişiler evliliğin bitmesine neden olabilir.

Evliliğin normal şekilde olgunlaşması ve de kişilerin lehine sonuçların alınması için bu rutin durumdan çıkarak birlikte eğlenmek, gülmek ve de aktivite yapmak her zaman daha doğru ve de kurtarıcı olur. Sadakatsizlikle başa çıkmak için neler yapılır? konusunda kişiler bu detaylara dikkat etmelidir.

Evlilikte – İlişkide Sadakatsizlik – Aldatma konusu ile ilgili olarak sizlere kısa ve öz bilgiler sunmaya çalıştık. Evliliklerde kişilerin birbirlerine karşı memnuniyetsiz ya da mutsuz şekilde davranmaları da sadakatsizlik ve de aldatmaya olan eğilimi artırmaktadır. İletişimsizliğin asıl kaynağı olarak gösterilen bu konuda uzman bir psikologdan destek almak oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra sizlerde Evlilikte – İlişkide Sadakatsizlik – Aldatma konusu ile ilgili olarak düşüncelerinizi veya aklınıza takılanları yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Similar Posts